O nás

Webová platforma iObčan byla vytvořená v roce 2023 jako odpověď na stále rostoucí potřebu ukládání a uchovávání účtenek v digitální podobě. Stojí za ní firma iCitizen Corporation s.r.o., vznikla díky vizím a snahám mladého týmu nadšenců, kteří chtěli vytvořit užitečnou a ekologickou platformu pro každodenní život. Rozhodli jsme se spojit technologické know-how s potřebami moderního světa a vytvořit tak platformu iObčan.

Založení společnosti iCitizen Corporation s.r.o.: V roce 2023 byla založena společnost iCitizen Corporation s.r.o., která vyvinula digitální platformu iObčan pro ukládání a správu účtenek.
Spuštění aplikace iObčan: V lednu 2024 byla spuštěna webová aplikace iObčan, která umožňuje uživatelům ukládat své účtenky a spravovat je přímo z mobilního zařízení.
Aktuálně navazujeme partnerství s obchodními partnery v segmentu digitálních plateb, abychom co nejvíce zjednodušili váš proces přeposílání účtenek a jejich digitalizace do automaticky strojově zpracovatelné formy.
Během roku 2024 plánujeme rozšíření nabídky o nové produkty a služby.

Náš tým

Jsme dynamický tým nadšenců pro digitalizaci platebních dokladů. Naše srdce bije pro digitální účtenky, které, jak věříme, brzy změní svět.

Pepe Rafaj
founder & CEO

Pepe Rafaj
Český filmový producent a internetový podnikatel v oblasti elektronických a digitálních plateb. Spolutvůrce prvního mikroplatebního systému I LIKE Q (z roku 2000). Zakladatel a jeden z hlavních akcionářů transakčního systému na podporu ekonominky Corrency. V roce 2023 se stal zakládajícím členem Sdružení pro digitální účtenky z.s., na který navazuje projekt iObčan.

Mgr. Terezie Holešínská
CSO

Mgr. Terezie Holešínská
Vášnivá manažerka, která se v i Občanovi věnuje strategii, marketingu, řízení projektů a akcí. Její druhou doménou je entertainment a televizní průmysl. Terezie 'Invi' Holešínská působí v managementu S&P Sales house, která provozuje 3 televizní stanice, a je majitelkou a jednatelkou společnosti Fan Base, která nejen do Čech přiváží na setkání s fanoušky zahraniční celebrity.

MgA. Kryštof Šafer
CMO

MgA. Kryštof Šafer
Vedoucí marketingu platformy iObčan. Fascinují ho digitální technologie, obrazovky všech velikostí a především práce s obsahem. Vedle iObčana se ve vlastní společnosti Bullfilm věnuje především produkování obsahu pro kina, televize a web, ale produkuje také divadelní představení či výstavy.

Ondřej Brablc
CTO

Ondřej Brablc
Vedoucí technického týmu iObčana, Ondřej Brablc, má dlouholeté zkušenosti s vývojem a provozováním exponovaných webových projektů. Pod jeho technickým vedením se firma Shoptet během 10 let proměnila z popelky na královnu e-commerce. V oblasti open source spolupracuje na projektu WinSCP.

Bára Vaculíková
CCO

Bára Vaculíková
Vedoucí komunikace iObčana, Bára Vaculíková, propojuje svět umění a businessu. Vystudovala žurnalistiku na FSV UK. Součástí její práce je tvorba obsahových textů, správa webů a sociálních sítí, tvorba mediálních strategií, fundraising, crowdfunding ad. Zároveň je profesionální zpěvačkou, hudebnicí, producentkou a booking manažerkou v seskupeních Diva Baara, Yellow Sisters a Mateřská.com.